Felügyeleti könyvelés

Nagy sikerű konstrukciónk, ajánljuk mindenkinek aki a könyvelőirodába szaladgálós cégméreten már túlnőtt, de saját számviteli osztályt azért még nem hozna létre... Sőt, növekedési potenciállal rendelkező kezdő vállalkozásoknak is ajánljuk, hogy néhány hónap-év múlva ne pont akkor kelljen átszervezni a teljes ügyvitelét amikor - végre - a növekedéssel tudna foglalkozni.

Hogy miért is jó a felügyeleti könyvelés?

A hagyományos könyvelőirodai ügymenet jellemzően az, hogy a cég (ügyintézője) a bejövő számlákat rögzíti egy kockás füzetbe (lehet excel is:-)), a kimenő számlákat elkészíti egy számlázóprogrammal, majd felviszi egy másik kockás füzetbe, majd rögzíti ezeknek a kifizetését, egy harmadik fajta nyilvántartásban pedig vezeti a házipénztárat. Ezt követően az egész bizonylathalmazt elviszi a könyvelőnek, aki újra felrögzíti ugyanezeket a bizonylatokat vagy ami ebből nem veszett el útközben a saját szoftverébe, majd a cég és a könyvelő hosszas egyeztetésekbe (és civakodásba) kezd arról hogy melyik számla is van nyitva, mennyi pénz is van a pénztárban - mi is az összefüggés a könyvelés és a valóság között.

Mindez teljesen felesleges idő- és energiapazarlás, mi ügyfeleink rendelkezésére bocsájtjuk ügyviteli rendszerünk szükséges moduljait, ebben ügyfelünk ügyintézője egy egy-két órás oktatás után mindenféle számviteli képzettség nélkül is rögzítheti a bejövő számlákat, elkészítheti a kimenő számlákat, felviheti ezek kifizetését és vezetheti a pénztárat, gombnyomásra elkészülhet az egyenlegközlő vagy a fizetési felszólítás - mi mindezt természetesen felügyeljük, ellenőrizzük és szükség esetén javítjuk a hibákat. Így aztán, nincs (mindegy hogy kinél) eltűnt bizonylat, nincs egyeztetgetés, nekünk se kell az adatrögzítés nagyobbrészével vesződnünk (amit díjainkban is figyelembe tudunk venni), tudunk e helyett érdemi (adóoptimalizálási és más) kérdésekkel is foglalkozni - ügyfelünk pedig naprakészen követheti könyvelését hiszen lényegében költségmentesen hozzájutott egy integrált vállalatirányítási rendszerhez, licenszekkel bevezetéssel es tanácsadással.....

Inkább valamiféle távkönyvelés érdekelné? Ehhez is meg van a szükséges technikánk, kiválóan működhet a távkönyvelés és a felügyeleti könyvelés kombinációja.

Amennyiben Ön bizalmatlan - megértjük! - viszont rendelkezésére áll egy megfelelő hétszámjegyű összeg, az is jó megoldás ha Ön megvesz egy vállalatirányítási rendszert - nem feltétlenül a Visual Flexprof-t, más kiváló szoftverek is vannak a piacon - akkor segítünk a kiválasztásban és dolgozunk abban.

Próbálkozott már efféle konstrukcióval, de a könyvelőirodák ragaszkodtak a saját szoftverükhöz? Mi is a Vfp-t támogatjuk elsősorban mert azt ismerjük jól, de úgy véljük, akinek egy idegen szoftver használata szellemi kihívást jelent annak a könyvelői munka sok más feladata is kihívást fog jelenteni...